Matrace

0 Menu Hledat

Na dobrém spánku záleží a bez kvalitní matrace ho jenom těžko docílíte. Vybírejte matraci na základě svojí zkušenosti s matrací současnou a také podle toho, co od nové matrace očekáváte. Je rozdíl, jestli vybíráte matraci pro klasické lůžko nebo lůžko polohovací. Budete matraci používat na občasné přespání nebo každý den?

Kdo bude na matraci spát?

Ve většině případů preferují muži tvrdší typ matrací a ženám a dětem více vyhovují matrace střední tvrdosti. V naší nabídce můžete vybírat mezi kvalitními pěnovými matracemi od firmy Every a ortopedickými taštičkovými matracemi značky Vegas.Pěnové matrace jsou v porovnání s taštičkovými měkčí a některé typy se dají použít na polohovací rošty. Pěnové matrace Every rozdělujeme na matrace aktivní a pasivní. Taštičková matrace je matrace pružinová, kdy každá jednotlivá pružina má vlastni textilní obal – taštičku. Potahy našich matrací jsou vždy snímatelné a můžete je snadno vyprat.

Společná partnerská matrace

Pokud uvažujete o pořízení partnerské matrace, zvažte, jestli vám oběma bude i do budoucna vyhovovat stejná tvrdost matrace. Jako vhodnější řešení doporučujeme matrace oddělené. Váha obou partnerů je téměř vždy odlišná a partnerská matrace tak více trpí nerovnoměrnou zátěží. Samostatnou matraci si může každý z partnerů otáčet podle vlastní potřeby. Také potah pro vyprání je menší a je s ním snadnější manipulace.