Jak vybrat kvalitní koberec

0 Menu Hledat

Kusový nebo celoplošný? Moderní nebo klasický? Jakou barvu? Vlněný nebo umělý? Jak velký?

Tyto otázky si nutně klademe, když začneme uvažovat o koupi koberce. Také s úbytkem hodin, které chceme věnovat úklidu domácnosti, vybíráme koberec, který splní všechna naše očekávání....

Zda klasický perský nebo moderní, to nám napoví celkové ladění bytu.

1250 1251

Výběr materiálu

Vlněný, s vyšší finanční investicí, splňuje vyšší nároky na bydlení, nejlepší užitné vlastnosti i delší životnost a bezproblémovou údržbu. Nevýhodou je počáteční línání.

Umělý, cenově dostupnější, módněji barevný či vzorovaný koberec zase s lehčím srdcem častěji vyměníme.


Kusový nebo celoplošný

Zatím vyhrává kusový koberec - lépe manipulovatelný a snadněji obměnitelný.

Obecně platí, že třetinu podlahy pokoje zakrývá nábytek, třetinu koberec a třetina zůstává volná, aby byl poměr komponentů vyrovnán. Velikost koberce se také přizpůsobí jeho účelu: pod konferenčním stolkem vytyčí zónu sezení, pod jídelním stolem ohraničí prosto jídelny, pod pracovním stolem určí a zútulní pracovní kout anebo pod houpacím křeslem odpočinkovou část.

Lépe působí koberec ukotvený než jen volně položený.

Výběr barvy

Několik stejně barevných koberců v jedné místnosti sjednotí interiér a zároveň ho rozdělí na jednotlivé pracovní nebo odpočinkové části.

Pokud použijeme koberce různých barev, dosáhneme na příjemné rozdělení interiéru na samostatné zóny barevně odlišné a přitom spolu harmonující nebo kontrastující.

Kombinace kusového a celoplošného koberce není doporučována, interiér se tím tříští.

Použití tmavších a sytějších barev v koberci interiér pomyslně zmenšuje. Světlými barvami jej zase opticky zvětšíme, prosvětlíme a prosluníme. Výrazné barvy koberce přitahují oči prvoplánově a další solitery interiéru jim musíme přizpůsobit skloubit s nimi.

Světlé jemné pastelové barvy dodají interiéru eleganci, pocit čistoty a luxusu. V neposlední řadě je světlejší koberec i praktičtější. Zvlášť pokud je jeho vzor bohatší, schová vše...... (např. zákazník si stěžoval, že nenajde po dětech částečky Lega)....

fotogalerie koberců


Vše je relativní... a nakonec, všechny tyto informace nosí v hlavě odborníci na naší prodejně, kteří Vám je ochotně poskytnou a poradí s výběrem.

Navštivte naši prodejnu

Přijeďte za námi do Náměště nad Oslavou. Naše prodejna nabízí velký výběr koberců a kvalitní poradenství.

Otevírací doba: 

PO-PÁ 9.00-18.00

SO 9.00-17.00