Perské koberce

Klasické perské koberce jsou naší chloubou! U nás v Habitatu se pyšníme širokou skladovou zásobou orientálních koberců. Dopřejte si originální perský koberec, který svým stářím získává na hodnotě. Prohlédněte si naši nabídku klasických koberců. Každý z nich skrývá jiný příběh.
0 Menu Hledat

Peršan představuje i v dnešní době klenot interiéru. Historicky významné vzory léty získávají na hodnotě a moderně zařízenému prostoru dodají nádech luxusu a honosnosti. I když si pod označením perský koberec pravděpodobně představíte klasický vzor pazyryk, vyrábí se perské koberce také v moderním provedení.

Kvalitní perský koberec se snadno udržuje

Perské koberce ze 100% vlny se méně špiní. Vlněná vlákna totiž obsahují mastný lanolin, díky kterému se do koberců nevsakují nečistoty tak rychle a čerstvé skvrny téměř vždy snadno vyčistíte. Perský koberec je proto tím kvalitnější, čím je jeho vlákno přirozeně mastnější.

I koberce línají

Věděli jste, že vlněné koberce línají? Nejedná se o výrobní vadu, ale o přirozenou vlastnost všech koberců z tohoto přírodního materiálu. Nové perské koberce totiž pouští zbytky vlasů z poslední fáze výroby. Při normálním užívání a běžné údržbě se línání během 3 – 4 měsíců vytratí. Proto se také říká, že vlněné perské koberce postupně získávají na kráse.

Perské koberce vás přežijí

Investice do perského koberce se vám rozhodně vyplatí, protože při dobrém zacházení vydrží i několik generací a jeho cena úměrně letům roste. Koberec pravidelně čistěte od prachu a nečistot vysáváním po směru vlasu. Při vysávání vlněných koberců nepoužívejte rotační kartáče, které můžou vlákno poškodit.