Perský koberec

0 Menu Hledat

Nadčasová klasika která se neokouká!

Hledáte luxusní koberec? Máte ve svém bytě rádi doplňky s bohatou historií? Pak je perský koberec ideálním doplňkem právě pro Vás!

V prodejně koberců Habitat i na e-shopu jsme pro Vás v prosinci 2014 připravili 15% slevu na všechny vlněné perské koberce. Vybírat můžete s velkého množství vzorů.

2559  2564  2563

Pazyryk! Nechte se inspirovat variacemi na nejstarší koberec světa.  Překrásný koberec nalezený v roce 1949 v údolí Pazyryk na Altaji je datován do 5. století před naším letopočtem. Zaujme geometrickým vzorem a vzorem bordurových pásů - připomíná jezdce na koních, řadu daňků i bájné gryfy – napůl lvy a napůl ptáky. V e-shopu najdete variace koberce Nobility nebo Kashqai. 

Dalším krásným klasickým vzorem je Vázový kirmán. Vzor pochází z 16. století a ve své době se od běžných koberců lišil tím, že pravidelně pokrývá celé středové pole. Dominují mu květinové motivy s motivy váz.

Celoplošné vzory v mnoha variantách nabízí Saphir , Verdi nebo  Nobility. 

2560   2561   2558

Kazetový vzor je další krásný a historicky cenný vzor. Legendární koberec  Chusrauovo jaro pochází z 6. století našeho letopočtu. Koberec 150 metrů dlouhý a asi 30 metrů široký pokrýval podlahu trůnního sálu panovníka Chusraua v Ktésifontu. Vzory kazet, nabízené v naší kolekci -  Kashqai a Brilliant.

Velmi pěkné jsou také koberce se středovým medailonem. Podmanivým a zářícím vzorem upoutá  Melody, Brilliant, Vernisaj nebo Diamond .

  2565   2562   2566

Související produkty