Moderní kusové koberce

0 Menu Hledat

Koberec si zaslouží každý stylově zařízený interiér - pocitově zahřeje a zútulní i tu nejnevlídnější místnost. Aktuální vzory najdete na kobercích všech kvalit od 100% vlny až po umělá polypropylenová vlákna. Novinku na trhu představují moderní kusové koberce z čistě přírodních rostlinných vláken. Jedná se o řadu Maisense – koberce jsou na dotek příjemně hebké a snadno je vyčistíte.

Jak čistit moderní kusové koberce

Na odstranění povrchových skvrn si pořiďte čistící ubrousky nebo speciální přípravek na čištění koberců. Nemáte-li doma ani jedno, sáhněte po univerzální mýdlové vodě, kterou můžete použít na koberec z přírodních i umělých vláken. Nikdy ale nepoužívejte zásaditý šampon nebo běžné saponáty pro domácnost.

Na sucho nebo na mokro?

Hlubší čištění provádějte buď suchou cestou (koberec posypte čistícím prostředkem ve formě prášku, který pohltí nečistoty, a poté jej vysajte) nebo čistící pěnou, která koberec nepromáčí a po vyčištění koberce ji snadno vysajete. Všechny tyto metody čištění koberců se hodí pro všívané a tkané moderní kusové koberce s nízkým vlasem. U koberců s vysokým vlasem se prášku vyhněte, protože ulpívá mezi vlákny. Čištění mokrou cestou představuje samozřejmě náročnější úkon a v domácích podmínkách jej užijete spíše při odstraňování jednotlivých skvr než pro vydrhnutí celého koberce.Skvrny odstraňujte směrem dovnitř, aby se nezvětšovaly. Tekutou nečistotu pouze odsajte čistou textilií a nikdy neroztírejte.