Kusové koberce - světle modrá, kobalt námořnická, tyrkys, tmavě modrá

0 Menu Hledat

Přemýšlíte o pořízení kusového koberce a nevíte, jak se zorientovat v široké nabídce? Při výběru koberce se řiďte 4 důležitými parametry – materiálem, vazbou, designem a velikostí. Právě od druhu materiálu, způsobu tkaní a hustoty se totiž odvíjí potřebná údržba a budoucí životnost koberce.

Přírodní vlákna vedou

Přírodní vlněné koberce pomyslnému žebříčku odolných koberců jasně vévodí. Vlna obsahuje lanolin, která pomáhá k větší pružnosti a odolnosti kobercového vlákna. Vlněné kusové koberce u nás koupíte jak v tlumených tónech, tak v pestrých barvách.

Samostatnou kapitolu tvoří perské koberce, které prostoru propůjčí nádech luxusu. Vlněné koberce klasických vzorů představují sázku na jistotu. Ať už si pořídíte některý z historicky proslulých vzorů jako je pazyryk, vázový kirmán nebo koberec s kazetovým vzorem, rozhodně se nespletete. Kvalitní vlněné koberce moderních vzorů najdete v kolekcích značky Osta. 

Koberce pro alergiky

Máte doma alergika? Vyberte mu kusový koberec utkaný z kvalitních umělých vláken. Moderní koberce vhodné pro alergiky nabízí značka Arte espina. Jejich patentovaná vlákna Espirelle na bázi akrylu vynikají svou pružností a jednoduchou údržbou.

Na velikosti záleží

Při výběru kusového koberce dbejte na správnou velikost. Například koberec pod kuchyňský stůl musí být dostatečně velký pro pohodlnou manipulaci s židlemi. V obývacím pokoji naměřte koberec tak, aby dosahoval k sedací soupravě – kusový koberec pod sedačku nepatří. Aby dětem nebylo při jejich hrách chladno od země, vyberte jim do pokoje některý z veselých koberců určených pro děti. Pod dětské koberce použijte protiskluzovou podložku, která zamezí podklouznutí koberce na hladké podlaze a slouží ke zvýšení bezpečnosti pohybu vašeho i vašich dětí.